Ogłoszenia: 12-19.06.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 – 19 czerwca 2016 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XI Niedzielę Okresu Zwykłego oraz pamiątkę 17-ej Rocznicy pobytu Jana Pawła II w Zamościu.

O godz. 1500 – Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Jerycho Różańcowe. Jest to ciągła, trwająca przez 7 dni, adoracja grup i wspólnot parafialnych przed Najświętszym Sakramentem. Bliższy program mówiący o tygodniowym podziale na grupy modlitewne i osiedla, wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

 

 1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia:
 • Poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezb. dK,
 • Wtorek – wsp. bł. Michała Kozala, bp m,
 • Środa – wsp. bł. Jolanty, z,
 • Piątek – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, z – dobra okazja do wsparcia ubogich i modlitwy za osoby służące najbiedniejszym.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Imieninowe.

 

 1. W poniedziałek (13.06) wspominamy dzień, w którym zostali ogłoszeni błogosławieni ks. Zygmunt Pisarski i Stanisław Kostka Starowieyski, męczennicy czasu II wojny światowej, związani z naszą Diecezją Zamojsko-Lubaczowską.

Również w poniedziałek w Katedrze Zamojskiej odbędzie się II Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza św. o godz. 1000.

 

 1. Za tydzień (19.06) Proboszcz wraz z grupą modlitewną (…) wyrusza do Łagiewnik krakowskich polecając i zawierzając całą naszą Parafię Miłosierdziu Bożemu. Towarzyszmy im w osobistych modlitwach.

 

 1. Burmistrz Miasta Lubaczowa zaprasza w sobotę (18.06) na „Lubaczowską SHOPĘ”, czyli giełdę rzeczy używanych. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: (…)

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 • W Niedzieli: Konfesjonał do życia koniecznie potrzebny; Wiara – port ocalenia; Łaska jest pierwsza; Polska naszych marzeń – wywiad z wiceministrem Mateuszem Morawieckim.
 • W Gościu Niedzielnym: Wielkość sakramentu pokuty; Państwo Kaczyńskiego; Koniec futbolowego postu; Skuteczna recepta na małżeńskie kryzysy.

 

 

 

 

W miniony piątek, młodzież klas III-ch Gim. przyjęła sakrament bierzmowania. Jako dar ołtarza złożyli ofiarę w wysokości 1000 zł na zakup figury Św. JP II do głównego ołtarza. Za ofiarę serdecznie dziękujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *