Zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi: 22 luty – 25 marzec 2021 r.

Łukasz KolasaAktualnościDodaj komentarz

W imieniu wspólnoty parafialnej Parafii pw. św. Karola Boromeusza w Lubaczowie, serdecznie zapraszamy na rozpoczęcie 33 dniowych ćwiczeń duchowych Zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort, które nastąpi w dniu 25 marca 2021 r.

  1. WSTĘP

Z „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi” św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a:

Bóg pragnie, by Jego Najświętsza Matka była obecnie więcej znana, bardziej kochana i bardziej czczona niż kiedykolwiek. Nastąpi to niewątpliwie, jeśli wybrani rozpoczną za łaską Ducha Świętego tę wewnętrzną i doskonałą praktykę, którą im zaraz przedstawię. Wtedy ujrzą, o ile wiara na to pozwala, tę piękną gwiazdę morza, by pod Jej kierunkiem mimo burz i rozbojów morskich dopłynąć szczęśliwie do portu. Wtedy poznają wspaniałość tej królowej i poświęcą się całkowicie Jej służbie jako poddani i niewolnicy miłości. Poznają miłosierdzie, którego Maryja jest pełna; poznają, jak bardzo potrzebują Jej pomocy i będą uciekać się do Niej we wszystkim, jako do swojej ukochanej orędowniczki i pośredniczki u Jezusa Chrystusa. Zrozumieją, że Maryja jest najpewniejszym, najkrótszym i najdoskonalszym środkiem, by dojść do Jezusa Chrystusa, i oddadzą się Jej z duszą i ciałem, niepodzielnie i bez zastrzeżeń, by zupełnie i niepodzielnie należeć do Jezusa Chrystusa.

Będą jak chmury gromonośne, które za najmniejszym powiewem Ducha Świętego polecą w dal, by rozsiewać słowo Boże i nieść życie wieczne, nie przywiązując się do niczego, nie dziwiąc się niczemu, nie smucąc się niczym. Grzmieć będą przeciw grzechowi, huczeć przeciwko światu, uderzą na diabła i jego wspólników i przeszyją obosiecznym mieczem słowa Bożego na życie lub śmierć wszystkich, do których Najwyższy ich pośle. Będą to prawdziwi apostołowie czasów ostatecznych, którym Pan Zastępów da słowo, moc działania cudów i odnoszenia świetnych zwycięstw nad Jego nieprzyjaciółmi.

  1. PRZEBIEG:

Każdy w swoich domach rozpoczyna ćwiczenia duchowe w dniu 20 lutego br. (w sobotę), które potrwają 33 dni – do 24 marca br.

Zakończenie ćwiczeń duchowych i Zawierzenie się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort odbędzie się 25 marca br. w święto Zwiastowania Pańskiego – Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie.

Podczas Mszy Świętej o godz. 17:00 w dniu uroczystości Zwiastowania Pańskiego – Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie odbędzie się uroczysty „Akt ofiarowania się Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi”.

Osoby, które nie będą mogły uczestniczyć w uroczystym Zawierzeniu, mogą to uczynić prywatnie, odmawiając Akt Zawierzenia w Kościele lub w kaplicy (zalecane jest przyjęcie Komunii Świętej tego dnia, ale nie jest to warunek konieczny).

  1. REGUŁY:

Cały okres ćwiczeń duchowych jest związany z osobistą modlitwą i lekturą poszczególnych fragmentów Pisma Świętego oraz „Naśladowania Chrystusa” Tomasza a Kempis lub „Traktatu o doskonałym nabożeństwie do Maryi” czy innych dzieł św. Ludwika Marii Grignion de Montfort’a. Wszystko to zostało zebrane w książce pt. „Przygotowanie do aktu zawierzenia się Jezusowi przez ręce Maryi według św. Ludwika Marii Grignion de Montfort”. Książka jest dostępna w katolickich księgarniach, można ją zamówić również za naszym pośrednictwem (szczegóły w Zakrystii). Wszystkie materiały dostępne będą również na stronie Zawierzenie33.pl.

Wszyscy zaczynamy indywidualnie w swoich domach i przez 33 dni zgodnie z powyższą książką, czytamy fragmenty przeznaczone do rozważenia na każdy dzień rekolekcji (potrzeba przeznaczyć około 30 minut dziennie na ćwiczenia duchowe). Pierwsze 12 dni to czas odrywania się od ducha tego świata, aby móc lepiej zrozumieć ducha Chrystusa. Kolejne 21 dni to czas poznawania tajemnic Chrystusa i Maryi. Jest on podzielony na 3 tygodniowe okresy, z których każdy trwa 7 dni. W pierwszym z nich poznajemy – w świetle nauki Chrystusa – samych siebie, swoje grzechy, słabości i cnoty. Drugi okres jest czasem poznawania godności, przywilejów i cnót Maryi. Trzeci tydzień to poznawanie Jezusa i Jego zbawczego dzieła. Po 33 dniach przygotowań nastąpi uroczyste Zawierzenie Jezusowi Chrystusowi przez ręce Maryi.

Wszystkie materiały dostępne są na stronie Zawierzenie33.pl.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *