Informacje duszpasterskie 31.12.2023 r. –  Święto Świętej Rodziny

HubertOgłoszeniaDodaj komentarz

Informacje duszpasterskie 31.12.2023 r. –  Święto Świętej Rodziny

 

 1. W dniu dzisiejszym przeżywamy święto Świętej Rodziny – Jezusa, Maryi i Józefa. Święta Rodzina z Nazaretu dla nas i dla naszych rodzin jest wzorem i odniesieniem, jak mamy żyć w rodzinie i poprzez rodzinę.
 2. W dniu dzisiejszym przypada ostatni dzień roku 2023. Msza św. z „Te Deum” na zakończenie starego roku o godz. 17.00.Po Mszy św. wystawienie Najświętszego Sakramentu i  nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne.
 3. Jutro Nowy Rok 2024. U jego początku czcimy świętą Bożą Rodzicielkę Maryję. Złóżmy zatem Matce Najświętszej wszystkie nasze dobre zamiary, prosząc Ją o nieustanną opiekę.
 4. Jutro także obchodzimy Światowy Dzień Pokoju. Prośmy Boga, by uczynił z nas narzędzia swojego pokoju i w Nowym Roku Pańskim stańmy się „pokój czyniącymi”. Módlmy się też o pokój na Ukrainie i w Ziemi Świętej.
 5. W nadchodzącym tygodniu przypada, pierwszy czwartek, pierwszy piątek oraz pierwsza sobota miesiąca stycznia.
 6. W piątek chorych odwiedzimy z Komunią Św. od godz. 09.00.
 7. W sobotę Uroczystość Objawienia Pańskiego – Trzech Króli. Msze św. wg. porządku niedzielnego. Orszak Trzech Króli rozpocznie się Mszą św. o godz. 10.30 w naszym kościele. Następnie wymarsz pochodu z królami na koniach. W konkatedrze Msza św. o godz. 11.00. Po Mszy św. wyruszymy w pochodzie na Rynek. Tam po powitaniu – inscenizacje, śpiew kolęd i życzenia. Szczególnie zapraszamy dzieci wraz z rodzinami do udziału w przebraniach różnokolorowych w nawiązaniu do idei przybycia do nowonarodzonego gości z różnych stron świata. Po każdej Mszy św. błogosławieństwo kredy i kadzidła – przy tej okazji składamy ofiary na misje, a taca przeznaczona jest na „Krajowy Fundusz Misyjny.”
 8. W niedzielę za tydzień 7 stycznia przypada święto Chrztu Pańskiego, które kończy liturgiczny okres narodzenia Pańskiego. Jest to pierwsza niedziela miesiąca, zatem po sumie zmiana tajemnic różańcowych, a taca na cele inwestycyjne.
 9. Od wtorku ciąg dalszy kolędy:

 

02 styczeń /wtorek/ – od 15.00 – ul. Sikorskiego, ul. Westerplatte i bloki przy

 1. Szopena 28 i 32

03 styczeń /środa/ – od 15.00 – ul. Nowickiego, ul. Pszennego,

 1. Conrada-Korzeniowskiego i ul. Bohaterów Września

04 stycznia /czwartek/ od godz. 15.00 – os. Mickiewicza: blok nr 1, 2, 3, 4

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *