Ogłoszenia: 01-08.05.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01 – 08 maja 2016 r.

  1. Dzisiaj VI Niedzielę Wielkanocy oraz I-a Niedziela Miesiąca. Po Sumie zmiana tajemnic Różańca św. Rozpoczynamy Maryjny miesiąc – maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach zarówno w Kościele, jak i – zgodnie z tradycją – przy kapliczkach i krzyżach przydrożnych. W dni powszednie Nabożeństwa będą odprawiane podczas Wystawienia Najświętszego Sakramentu o godz.  1730, natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Przy tej okazji bardzo prosimy o odnowienie krzyży i kapliczek przydrożnych. Dziękujemy również za ofiary składane na tacę. Tradycyjnie jak w każdą I-ą Niedzielę Mies. przeznaczone one są na inwestycje w naszej Parafii.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada I-y Piątek i I-a Sobota Miesiąca oraz wizyta u chorych. Nabożeństwa, tradycyjnie o stałych godzinach.

 

  1. W poniedziałek, wtorek i środę przypadają dni modlitw o urodzaje, tzw. Dni Krzyżowe. Ze względu na sugestie liturgiczne, jako wspólnota parafialna, pragniemy prosić Miłosiernego Ojca, o dobre urodzaje oraz błogosławieństwo w pracy na roli przeżywając tegoroczny obchód pól. Odbędzie się on w Uroczystość NMP Królowej Polski (03.05) o godz. 1500 (równocześnie) w następujących miejscowościach: Antoniki, Mokrzyca, Bałaje oraz os. Piaski. Zachęcamy wszystkich – szczególnie pracowników roli – do licznego udziału w obchodach poświęcenia pól. W naszym Kościele Msze św. w Uroczystość MB Królowej Polski będą sprawowane w układzie niedzielnym.

 

  1. W piątek (06.05.) rozpocznie się Nowenna przed Uroczystością Zesłania Ducha Świętego.

 

  1. W najbliższą sobotę (07.05.) o godz. 1000 w Katedrze Zamojskiej odbędą się święcenia Diakonatu. Polecajmy w osobistych modlitwach wszystkich przygotowujących się do kapłaństwa. Również w sobotę, w Parafii Św. Stanisława – doroczny Odpust Papieski ku czci Najświętszej Maryi Panny Łaskawej. Uroczysta Msza św. o godz. 1700. Bliższe informacje dostępne są na plakacie w Gablocie Ogłoszeń.

 

  1. Za tydzień (08.05.) o godz. 1000 I Komunia św. Tego dnia ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby WSD naszej Diecezji.

 

  1. Ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu: Nadstawny – 200; Róża JP II – 340; Bez. 200 i 100.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej – Niedziela, a w niej: Bohaterowie wychodzą z cienia historii; Polacy bronią życia; Królowa Polski; Jasnogórskie Śluby Narodu…; Gdzie chrzest – tam nadzieja.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *