Ogłoszenia: 08-15.05.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

01 – 08 maja 2016 r.

 

 

  1. Dzisiaj przypada Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego oraz I Komunia św. o godz. 1000. W Konkatedrze, uroczystości Odpustowe z racji wspomnienia Św. Stanisława BM. Uroczysta Msza Św. z procesją Eucharystyczną o godz. 1200. Ks. Proboszcz wraz z Przewodniczącymi Rady Parafialnej oraz panem prof. Janem Bokszczaninem przez cały dzień kwestują na potrzeby inwestycyjne w naszej Parafii. Polecajmy ich posługę w osobistych modlitwach.

 

 

  1. W sobotę (w Kościele) o godz. 900 Egzamin młodzieży przygotowującej się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, a o godz. 1000 – próba. Również tego samego dnia w Kościele św. Stanisława o godz. 2000 rozpocznie się wieczór uwielbienia z modlitwą o wylanie Ducha Św. Modlitwę poprowadzi ks. Rafał ze wspólnotą Odnowy w Duchu Świętym i zespołem młodzieżowych. Spotkanie zakończy Eucharystia o godz. 2300 w Sanktuarium.

 

 

  1. Za tydzień:
  • Uroczystość Zesłania Ducha Św., która kończy Okres Wielkanocy,
  • Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby WSD naszej Diecezji,
  • O godz. 1030 – dzieci klas IV przeżywać będą Rocznicę I-ej Komunii św. Spotkanie we wtorek o godz. 1600. Prosimy dzieci oraz rodziców o dobre przygotowanie się do tej uroczystości przez wcześniej odbytą spowiedź świętą, która odbędzie się w piątek o godz. 1530.

 

 

  1. Serdecznie dziękujemy rodzicom dzieci klas komunijnych za dary ołtarza, które zostały ufundowane do naszej Parafii, a są nimi: Relikwiarz na relikwie Jana Pawła II oraz zdobiona okładka na Ewangeliarz.

 

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
  • W Niedzieli: Akt zawierzenia Matce Bożej; Kto chciał zabić Papieża?; Czy Matka Boża zmieniła tor kuli?
  • W Gościu Niedzielnym: Szansa dla górnictwa i Polski; Żony poddane mężom; Spowiednik nacjonalistów – o ks. Jacku Międlarze; Moskwa, 9 maja, święto. Ale czego?

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *