OGŁOSZENIA: 11-18.06.2017

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11 – 18 czerwca 2017 r.

 

 

  1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej.

 

  1. W poniedziałek (12.06) rocznica pobytu św. JP II w Zamościu. W Katedrze Zamojskiej – III Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza św. o godz. 1000.

 

  1. We wtorek (13.06) – przypada dzień, w którym zostali ogłoszeni błogosławionymi ks. Zygmunt Pisarski i Stanisław Kostka Starowieyski, męczennicy czasu II wojny światowej, związani z naszą Diecezją.

 

  1. W czwartek (15.06)Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Procesja Eucharystyczna wyruszy z naszego Kościoła do Parafii św. Stanisława. Prosimy o zwrócenie uwagi na układ Mszy św., czyli… o godz.:

 

930 Msza św. w naszym Kościele;

1030 – Procesja do Kościoła św. Stanisława, po której zostanie odprawiona Msza św. na zakończenie;

Tego dnia nie będzie Mszy św. o godz. 1030.

 

W Antonikach o godz. 900.

W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będą procesje Eucharystyczne dokoła Kościoła (o ile pogoda na to pozwoli). Zapraszamy dorosłych oraz dzieci do sypania kwiatków.

Msza św. za Pielgrzymów będących w Sokółce w Boże Ciało o godz. 1030.

 

  1. W sobotę (17.06) wspomnienie św. Brata Alberta Chmielowskiego. Tego dnia modlimy się za osoby ubogie, biedne i doświadczone życiowo. Dziękujemy wszystkim uczestnikom wczorajszej bardzo licznej Pielgrzymki do Nowin Horynieckich na uroczystości odpustowe. Niech Trójjedyny Bóg błogosławi wszystkim.

 

  1. W przyszłą niedzielę (18.06) wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas będą zbierać pieniądze na wsparcie akcji pt.: „Kilometry Caritas”. Polega ona na ułożeniu jak najdłuższej drogi złożonej z nominałów jednozłotowych. Pieniądze pozyskane od ofiarodawców przeznaczone będą na leczenie dzieci w Lubaczowie, których nie obejmuje refundacja NFZ.

 

  1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: Antonik Aleksandra i Tomasz z os. UL – 100 zł.

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *