Ogłoszenia: 12-19.06.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

12 – 19 czerwca 2016 r.

 1. Dzisiaj obchodzimy XI Niedzielę Okresu Zwykłego oraz pamiątkę 17-ej Rocznicy pobytu Jana Pawła II w Zamościu.

O godz. 1500 – Koronką do Miłosierdzia Bożego rozpoczynamy Jerycho Różańcowe. Jest to ciągła, trwająca przez 7 dni, adoracja grup i wspólnot parafialnych przed Najświętszym Sakramentem. Bliższy program mówiący o tygodniowym podziale na grupy modlitewne i osiedla, wywieszony jest w gablocie ogłoszeń.

 

 1. W tym tygodniu, w kalendarzu liturgicznym przypadają następujące wspomnienia:
 • Poniedziałek – wsp. św. Antoniego z Padwy, prezb. dK,
 • Wtorek – wsp. bł. Michała Kozala, bp m,
 • Środa – wsp. bł. Jolanty, z,
 • Piątek – wsp. św. Brata Alberta Chmielowskiego, z – dobra okazja do wsparcia ubogich i modlitwy za osoby służące najbiedniejszym.

Solenizantom składamy najserdeczniejsze życzenia Imieninowe.

 

 1. W poniedziałek (13.06) wspominamy dzień, w którym zostali ogłoszeni błogosławieni ks. Zygmunt Pisarski i Stanisław Kostka Starowieyski, męczennicy czasu II wojny światowej, związani z naszą Diecezją Zamojsko-Lubaczowską.

Również w poniedziałek w Katedrze Zamojskiej odbędzie się II Diecezjalny Dzień osób z niepełnosprawnością. Msza św. o godz. 1000.

 

 1. Za tydzień (19.06) Proboszcz wraz z grupą modlitewną (…) wyrusza do Łagiewnik krakowskich polecając i zawierzając całą naszą Parafię Miłosierdziu Bożemu. Towarzyszmy im w osobistych modlitwach.

 

 1. Burmistrz Miasta Lubaczowa zaprasza w sobotę (18.06) na „Lubaczowską SHOPĘ”, czyli giełdę rzeczy używanych. Bliższe informacje w gablocie ogłoszeń.

 

 1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: (…)

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 • W Niedzieli: Konfesjonał do życia koniecznie potrzebny; Wiara – port ocalenia; Łaska jest pierwsza; Polska naszych marzeń – wywiad z wiceministrem Mateuszem Morawieckim.
 • W Gościu Niedzielnym: Wielkość sakramentu pokuty; Państwo Kaczyńskiego; Koniec futbolowego postu; Skuteczna recepta na małżeńskie kryzysy.

 

 

 

 

W miniony piątek, młodzież klas III-ch Gim. przyjęła sakrament bierzmowania. Jako dar ołtarza złożyli ofiarę w wysokości 1000 zł na zakup figury Św. JP II do głównego ołtarza. Za ofiarę serdecznie dziękujemy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *