ogłoszenia: 13-20.03.2016 r.

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

13 – 20 marca 2016 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu zwana dawniej Niedzielą Czarną. Jak zauważyliśmy zostały zasłonięte krzyże i pasyjki znajdujące się w kościele. Mszą św. o godz. 1030 rozpoczynamy Rekolekcje Parafialne dla Dzieci i Młodzieży.

Program Rekolekcji jest następujący: w PONIEDZIAŁEK i WTOREK:

 • o godz. 1000 – Msza św. z nauką dla Dzieci,
 • o godz. 1130 – Msza św. z nauką dla Młodzieży,
 • spowiedź św. we wtorek przed wymienionymi Mszami św.

Na Msze św. zapraszamy nie tylko Dzieci i Młodzież, ale również osoby dorosłe.

Również w dniu dzisiejszym przed Mszami o: 1030 i 1700 nasza Młodzież przedstawi krótką pantomimę wprowadzającą w Rekolekcje. Serdecznie zapraszamy.

 

 1. Zachęcamy do nabywania świec „Caritas” oraz czekoladowych „Baranków” do koszyczka wielkanocnego w cenie 5 zł. Pani Jola wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas prowadzi sprzedaż kolorowych paschalików i świec w formie jajek – ozdób wielkanocnych. Ceny od 6,50 do 8,50 zł. Zysk ze sprzedaży przeznaczony jest na dofinansowanie pielgrzymki do Łagiewnik na Ogólnopolskie Spotkanie Caritas.

 

 1. Dziękujemy za ofiary składane do puszek z przeznaczone na kwiaty i dekoracje do Grobu Pańskiego.

 

 1. W najbliższy piątek (18 III) odbędzie się Droga Krzyżowa ulicami miasta. Rozpoczęcie w Konkatedrze o godz. 1930. Z tej racji nie będzie w naszym kościele Drogi Krzyżowej po Mszy św. wieczornej.

 

 1. W miniony piątek (11 III) Proboszcz wraz z panem Kościelnym udali się do Holandii po zakupione organy. Ks. Proboszcza i całą ekipę polecamy troskliwej opiece Opatrzności Bożej.

 

 1. Pragniemy poinformować, że decyzją Księdza Biskupa Mariana Rojka, od najbliższego poniedziałku (14. III) nasza Parafia przejmuje duszpasterstwo Szpitala.

 

 1. Informujemy, że od dnia dzisiejszego istnieje możliwość zapisania się na wyjazd do Krakowa na ŚDM połączone ze spotkaniem z Papieżem Franciszkiem. Szczegółowych informacji udziela Ks. Maciej.

 

 1. Za tydzień (20 III) Niedziela Męki Pańskiej czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie przyniesionych palm podczas każdej liturgii Mszy św. W Cieszanowie w parku o godz. 1700 już V Misterium Męki Pańskiej. Organizatorzy zapraszają.

 

 1. Zbliżają się Święta Wielkanocne. Zachęcamy wszystkich do korzystania z sakramentu spowiedzi św. Chorych pragniemy nawiedzić w Wielki Wtorek od godz. 1400. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

 

 1. OFIARY, które wpłynęły na pozyskanie organów: Anna Sęga z Mokrzycy – 100 zł; Jan Maź – 200 zł; z os. Unii Lub. 2/56 – 100 zł; bezim. – 100 zł; bezim. – 200 zł; bezim. – 300 zł.

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedziela”, w której warto przeczytać: Odnowiciel Polski i Europy – o prymasie tysiąclecia kardynale Stefanie Wyszyńskim; Bogactwo wielkopostnej Tradycji; Kobieta i małżeństwo w Islamie; Byli Niezłomni, dlatego zostali wyklęci;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *