Ogłoszenia: 15-22.05.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

15 – 22 maja 2016 r.

 

 1. Dzisiaj świętujemy Uroczystość Zesłania Ducha Świętego – Pocieszyciela, który jest „Darem Ojca i Syna” dla umocnienia Kościoła, a którego otrzymaliśmy w sakramencie bierzmowania. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby WSD naszej Diecezji. Dziękujemy dn. Tomkowi za wygłoszone Słowo Boże, polecając go Opatrzności Bożej w dobrym przygotowaniu się do święceń kapłańskich.

 

 1. Jutro (16.06) drugi dzień „Zielonych Świątek”Święto NMP Matki Kościoła. Msze św. o godz.: 700 i 1800.

 

 1. W czwartek (19.06)Święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana. Msze św. o godz.: 700 i 1800.

 

 1. W czwartek o godz. 1600 oraz w sobotę o godz. 1100 – próba młodzieży przygotowującej się do przyjęcia sakramentu bierzmowania.

 

 1. Za tydzień (22.06/14)Uroczystość Trójcy Najświętszej, która kończy okres Komunii św. wielkanocnej.

 

 1. Od wtorku rusza montaż organów, a od środy – wymiana okien.

 

 1. Serdeczne podziękowania dla Rady Parafialnej za zbiórkę na montaż organów przeprowadzoną w Parafii. Św. Stanisława. Zebrano 2200 zł.

 

 1. Nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę w dniu 11.06.2016 r, na Odpust ku czci Św. Antoniego do miejsca samych objawień Matki Bożej w Nowinach Horynieckich. Wyjście o godz. 730 sprzed naszego Kościoła. Msza św. w miejscu objawień o godz. 1700. Trasa będzie wynosiła 28 km i przebiegała przez następujące miejscowości: Lubaczów (nasza Parafia) – Mokrzyca – Załuże – Tymce – Podemszczyzna – Nowiny Horynieckie. Zachęcamy i zapraszamy do wspólnej modlitwy w drodze. Zapisy w zakrystii u Księży.

 

 1. Rodzice dzieci przeżywających dzisiaj Rocznicę I-ej Komunii św. złożyli ofiarę w wysokości tysiąca zł. z przeznaczeniem na zakup przenośnego nagłośnienia. Ofiarodawcom serdecznie dziękujemy.

 

 1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: Jan Wojtyła – 150; Władysława Dryblak – 200; bezim. – 100; Bałaje i ul. Przemysłowa – 550; Mokrzyca – 765.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 • W Niedzieli: Polscy Biskupi oddali Naród Maryi; Co Duch mówi Kościołowi nad Wisłą; Trauma aborcyjna – o obciążeniu psychicznym kobiet po dokonanej aborcji.
 • W Gościu Niedzielnym: Duch albo nic, czyli o najskromniejszej Osobie Trójcy Świętej; Zamach, który miał zmienić historię; Kto i dlaczego zlecił zabójstwo Jana Pawła II?; Kto wymyślił przygody prof. Baltazara Gąbki i jego kompanów?; Śmierć za esemes.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *