OGŁOSZENIA: 18-25.12.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

18 – 25 grudnia 2015 r.

 

 

  1. Dzisiaj przypada IV, a zarazem ostatnia Niedziela Adwentu. Podczas Mszy św. o godz. 1030 – Harcerze Oddziału Lubaczowskiego uroczyście wprowadzą przywiezione z Rzeszowa „Światełko pokoju”. Będzie je można odpalać w dzień wigilijny, od świecy przygotowanej w przedsionku Kościoła.

 

  1. W zakrystii można jeszcze nabyć opłatek na stół wigilijny.

 

  1. Od minionego piątku rozpoczęliśmy Nowennę przed Narodzenia Pańskiego. Zapraszamy na wspólny śpiew codziennie o godz. 1645.

 

  1. W sobotę – 24 XII – Wigilia Bożego Narodzenia.

Msze św. w Kościele o godz. 700 i 2400. Nie ma Mszy św. o godz. 1700.

Wieczorem gromadzimy się na „Wieczerzy Wigilijnej”. Dzielimy się opłatkiem, który jest znakiem obecności Jezusa pośród nas. Pamiętamy o: modlitwie, przeczytaniu fragmentu Pisma Św. o Narodzeniu Jezusa z Ewangelii św. Łukasza (Łk 2, 1-14), śpiewamy kolędy oraz wystrzegamy się spożywania alkoholu. Niech będzie to wieczór z Bogiem, który przychodzi do nas w gościnę.

Ks. Proboszcz serdecznie zaprasza wszystkie osoby samotne, na „Wieczerzę Wigilijną” (na Plebanię), o godz. 1700.

„Pasterka” tradycyjnie o godz. 2400, w Antonikach o 2200, a ofiary składane na tacę przeznaczone będą na „Fundusz Obrony Życia”.

 

  1. Za tydzień – 25 XII – Uroczystość Bożego Narodzenia. Parafianom i Gościom świątecznym, życzymy rodzinnych spotkań, przeżyć i wrażeń.

 

  1. Przy wyjściu z kościoła (pod chórem) można nabyć sianko na stół wigilijny, w którym wewnątrz znajduje się wzór modlitwy odmawianej przy stole wigilijnym. Ofiary złożone za sianko posłużą młodzieży, jako dofinansowanie akcji parafialnych.

 

  1. Do nabycia jest prasa katolicka:
  • Niedziela:
  • Gość Niedzielny: 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *