OGŁOSZENIA: 30.04-07.05.2017

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

30 kwietnia – 07 maja 2017 r.

 

  1. Dzisiaj III Niedzielę Wielkanocy oraz dzień imienin Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka. Pamiętajmy o Nim w modlitwach. Ofiary składane do puszek przeznaczone są na rzecz Caritas jako wyraz solidarności z narodem syryjskim.

     Również w dniu dzisiejszym Ministranci wraz z ks. Maciejem wyjeżdżają na Ogólnopolski turniej Piłki Halowej LSO w Częstochowie. Życzymy dobrej i bezpiecznej drogi oraz sukcesów sportowych.

 

  1. Dniem jutrzejszym rozpoczynamy Maryjny miesiąc maj. Zachęcamy do udziału w nabożeństwach zarówno w Kościele, przy kapliczkach jak i krzyżach przydrożnych. W dni powszednie Nabożeństwa majowe połączone z Wystawieniem Najświętszego Sakramentu oraz śpiewem Litanii Loretańskiej, będą odprawiane o godz. 1730, natomiast w niedziele i uroczystości o godz. 1630. Zachęcamy do licznego udziału dzieci, młodzież oraz osoby starsze. Przy tej okazji bardzo prosimy o odnowienie krzyży i kapliczek przydrożnych.

 

  1. W najbliższym tygodniu przypada I-y Czwartek, Piątek i Sobota Mies. Nabożeństwa, tradycyjnie o stałych godzinach. W Antonikach w I-y Piątek o godz. 1600.

 

  1. W środę (03.05) Uroczystość NMP Królowej Polski, Głównej Patronki Polski oraz Święto Narodowe Konstytucji 3-go Maja. Msze św. będą odprawiane w układzie niedzielnym. W Antonikach popołudniu o godz. 1500.

Ze względu na sugestie liturgiczne, tego dnia będziemy prosili Miłosiernego Ojca o dobre urodzaje oraz błogosławieństwo w pracy na roli. Tegoroczny obchód poświęcenia pól odbędzie się (03.05) o godz. 1500 (równocześnie) w: Antonikach, Mokrzycy, Bałajach i na os. Piaski. Zachęcamy wszystkich – szczególnie pracowników roli – do licznego udziału w obchodach poświęcenia pól.

 

  1. W najbliższą sobotę (06.05.) o godz. 1000 w Katedrze Zamojskiej, alumn Marcin Kornaga (pochodzący z naszej Parafii) oraz Mateusz Kopa (z par. Św. St.) przyjmą święcenia diakonatu. Polecajmy ich Chrystusowi – Najwyższemu Kapłanowi i Matce Odkupiciela, Patronce naszej Diecezji.

Również w sobotę, po Mszy św. porannej zostanie wystawiony Najświętszy Sakrament do całodniowej adoracji. Zakończenie – wieczornym nabożeństwem majowym. Zachęcamy i zapraszamy wszystkie grupy i stowarzyszenia parafialne.

 

  1. Za tydzień (08.05.) I-a Niedziela Miesiąca zwana Niedzielą Dobrego Pasterza. Po Sumie Wystawienie Najświętszego Sakramentu i zmiana tajemnic Różańca św. Ofiary składane na tacę przeznaczone będą na potrzeby inwestycyjne Parafii.

 

  1. Ofiary, które wpłynęły w minionym tygodniu: (…)

 

  1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej: Niedzieli, Gościa Niedzielnego oraz Małego Gościa Niedzielnego

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *