Ogłoszenia 30.10.2022 r.

HubertOgłoszeniaDodaj komentarz

Ogłoszenia duszpasterskie z XXXI Niedzieli Zwykłej 30.10.2022 r.

 

  1. We wtorek 1 listopada będziemy przeżywali Uroczystość Wszystkich Świętych, czyli tych, którzy cieszą się oglądaniem Boga w Jego Królestwie. Msze Św. w tym dniu w kościele parafialnym o godzinie 7.00 i 17.00. Na nowym cmentarzu o godzinie 10.00, po niej procesja za zmarłych i poświęcenie nagrobków.
  2. W środę, 2 listopada, Wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych. W modlitwach dziękujemy Bogu za życie naszych zmarłych braci i sióstr. Prosimy szczególnie za tych, którzy potrzebują naszego wsparcia, by mogli osiągnąć wieczne szczęście. Msze Św. podobnie jak dzień wcześniej o godz. 7.00 i 17.00 kościół parafialny i 10.00 na nowym cmentarzu z procesją żałobną.
  3. W listopadzie można w każdym dniu zyskiwać odpusty za zmarłych, nawiedzając pobożnie cmentarz, gdzie należy odmówić: Ojcze nasz, Wierzę w Boga oraz dowolną modlitwę za zamarłych i modlitwę w intencjach Ojca Świętego. W dniach od 1 do 8 listopada odpust jest zupełny, w pozostałych zaś dniach cząstkowy. Warunkiem jest wyzbycie się przywiązania do grzechów, nawet lekkich, przystąpienie do sakramentu pokuty i pojednania, przyjęcie Komunii św. Jedna spowiedź wystarczy dla zyskania odpustów przez wiele dni.
  4. Za zmarłych będziemy modlić się w modlitwie wypominkowej – codziennie przez cały listopad o godz. 16.30. Kartki wypominkowe rozłożone są za ławkami, prosimy o czytelne wpisywanie imion i nazwisk naszych bliskich zmarłych.
  5. W tym tygodniu będziemy przeżywali pierwszy piątek miesiąca.
    W piątek – do chorych kapłani udadzą się od godz. 9.00.
  6. Za tydzień w niedzielę 6 listopada będziemy przeżywać doroczny odpust w naszej parafii ku czci św. Karola Boromeusza. Suma odpustowa o godzinie 12.00 z procesją wokół Kościoła. O godz. 17.00 koncert zespołu Miriam i przyjaciele z Niepokalanowa. W tę niedzielę wyjątkowo Msza św. wieczorowa o godzinie 18.00 z poświęceniem nowej monstrancji. W sposób szczególny zapraszamy na tę Mszę św. wszystkie grupy modlitewne działające przy naszej parafii.
  7. Są do nabycia kalendarze Katolickiego Radia Zamość – cena 8 zł. Jak również prasa katolicka – Niedziela i Gość Niedzielny – zachęcamy do lektury.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *