Ogłoszenia duszpasterskie 24.12.2023 r. – IV Niedziela Adwentu

HubertOgłoszeniaDodaj komentarz

Informacje duszpasterskie 24.12.2023 r. – IV Niedziela Adwentu

  1. W dniu dzisiejszym przeżywamy IV Niedzielę Adwentu. Porządek Mszy świętych niedzielny. Nie ma jednak Mszy o godz. 17.00, a więc w czasie, gdy zasiądziemy w naszych domach do wieczerzy wigilijnej. Zachęcamy, by pomimo niedzieli zachować zgodnie z polską tradycją charakter postny tego dnia. Pasterka w naszym kościele w nocy z niedzieli na poniedziałek o godz. 24.00. Pasterka w kaplicy szpitalnej o 22.00, a w kaplicy na Antonikach o godz. 21.00.
  2. Do nabycia prasa katolicka – Niedziela – w niej kalendarz na 2024 rok i Gość Niedzielny, w nim audiobook o tradycji Bożego Narodzenia. Zachęcamy do lektury. Są również w zakrystii opłatki na stół wigilijny i świece wigilijne.
  3. Jutro w poniedziałek 25 grudnia będziemy przeżywać Uroczystość Bożego Narodzenia. Porządek Mszy Św. niedzielny.
  4. We wtorek 26 grudnia wspominamy św. Szczepana – pierwszego męczennika. Porządek Mszy Św. tak jak w każdą niedzielę. Taca z tego dnia przeznaczona będzie na kapłański fundusz zdrowotny.
  5. W środę św. Jana. Msze Św. o godz. 7.00 i 17.00.
  6. W czwartek Święto Młodzianków.
  7. Za tydzień w niedzielę 31 grudnia, święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa, w tym dniu zakończenie również Roku Pańskiego 2023.

Chcemy:
– podziękować Panu Bogu za wszelkie dobro otrzymane w mijającym roku,
– przeprosić za nasze słabości,
– prosić o Boże błogosławieństwo na cały nadchodzący rok 2024.
Na zakończenie roku kalendarzowego o godz. 17.00 Msza Św.

  1. Odwiedziny duszpasterskie, zwane kolędą planowane są od środy 27 grudnia. Porządek podamy we wtorek. Gdyby ktoś chciał się z nim zapoznać jest już program na stronie internetowej naszej parafii oraz w gablocie ogłoszeń.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *