Ogłoszenia Duszpasterskie – IX Niedziela Zwykła

HubertOgłoszeniaDodaj komentarz

 

02 czerwca 2024 r.

  1. Dzisiaj pierwsza niedziela miesiąca, zatem po sumie zmiana Tajemnic Różańca Świętego i taca na cele inwestycyjne w naszej parafii. Przeżywamy miesiąc czerwiec, poświęcony Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. Nabożeństwo czerwcowe codziennie po Mszy Św. wieczorowej do czwartku włącznie z procesją wokół kościoła i śpiewem Litanii do Serca Pana Jezusa. Nowenna do MBNP w środę o godz. 16.40.
  2. W czwartek 6 czerwca zakończenie tradycyjnej oktawy Uroczystości Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. O godz. 17.00 Msza św., a po niej procesja wokół kościoła do czterech ołtarzy. Prosimy grupy modlitewne i radę parafialną o przygotowanie ołtarzy. Po procesji poświęcenie wianków i błogosławieństwo małych dzieci. Zapraszamy dziewczynki do sypania kwiatów.
  3. W piątek 7 czerwca w kalendarzu liturgicznym przypada Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa. Jest to też Światowy Dzień Modlitw o Uświęcenie Kapłanów. Z racji przypadającej w ten dzień uroczystości nie obowiązuje nas post od pokarmów mięsnych. Jest to również pierwszy piątek miesiąca – do chorych udamy się od godz. 9.00.
  4. W sobotę 8 czerwca w liturgii będziemy czcili Niepokalane Serce NMP, również w sobotę zachęcamy do wzięcia udziału w  Pieszej Pielgrzymce do św. Antoniego w Nowinach Horynieckich. Wyjście sprzed Kościoła o godz. 7.00.
  5. Za tydzień w niedzielę 9 czerwca zapraszamy do Załuża na IV już Spotkanie przy studni. O godz. 16:00 rozpocznie się Msza Św. z oprawą muzyczną chóru Canzonetta, o 17.00 – Modlitwa o pokój, którą poprowadzi ks. Marian Wyrwa, po niej z koncertem o godz. 19.00 wystąpi zespół Jednego Serca i Jednego Ducha oraz Jan Budziaszek. O godz. 21.00 odśpiewamy Apel Maryjny, a po nim wystąpi akordeonista – Jarosław Bester.
  6. Jest do nabycia tygodnik Niedziela, Gość Niedzielny, a w nich ciekawe artykuły. Zachęcamy do lektury.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *