OGŁOSZENIA – II N. Adwentu 2015 r.

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

06 – 13 grudnia 2015 r.

 

 1. Dziś II Niedziela Adwentu czyli I Niedziela Mies. oraz Św. Mikołaja bpa m.
 • Tradycyjnie ofiary składane na tacę przekazane są na potrzeby remontowo-inwestycyjne w naszej Parafii. Wszystkim ofiarodawcom niech dobry Bóg wynagrodzi.
 • Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakr. i zmiana tajemnic Różańca św.
 • W dniu dzisiejszym wierni modlą się w intencji Kościoła na Wschodzie, który przeżywa trudności ewangelizacyjne. Ofiarami, które można złożyć do puszek przy wyjściu pragniemy wesprzeć materialnie to dzieło. Bóg zapłać za solidarność z potrzebującymi.

 

 1. Msze św. Roratnie o Matce Bożej od poniedziałku do soboty o godz. 700

 

 1. We wtorek – 08 XII – Niepokalanego Poczęcia NMP.

Msze św. o godz. 700, 900 i 1700.

Tego dnia wierni podejmują Duchową Adopcję Dziecka Poczętego. Modlitwą pragną przez 9 miesięcy wspierać matki będące w przekonaniu do aborcji, aby dziecko mogło się szczęśliwie urodzić. Specjalne Nabożeństwo z przyrzeczeniem i złożeniem Deklaracji odbędzie się w naszym Kościele podczas Mszy św. wieczornej o godz. 1700. Formularze Deklaracji do wypełnienia wyłożone są na stolikach pod chórem. Zachęcamy i zapraszamy na wspólną Uroczystość oddania i zawierzenia najbardziej bezbronnych Niepokalanemu Poczęciu Maryi.

Dzieci przygotowujące się do przyjęcia I Komunii św. podczas Mszy św. wieczornej otrzymają Cudowny Medalik. Próba w poniedziałek o godz. 1730.

 

 1. Rada Parafialna oraz członkowie Ruchów Kościelnych działających w naszej Parafii już roznoszą opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Przyjmijmy z życzliwością osoby, które poświęcając swój własny czas trudzą się dla wspólnej sprawy Bożej, pragnąc tym samym dopomóc dziełom podjętym w Parafii.

 

 1. Zostało zakupione specjalne naczynie do Komunii św. pod dwiema postaciami – koszt: 900 zł.

 

 1. Żeby pozyskać finanse na zakup organów piszczałkowych do naszej Parafii, zostanie wydana płyta z muzyką organową w wykonaniu Profesora Akademii Muzycznej w Warszawie pana Jana Bokszczanina. Będzie to „Cegiełka”, którą będzie można nabyć w zakrystii oraz podczas wizyty kolędowej.

Wydanie płyty zasponsorowała firma DOMPLAST pana Mariusza Łeskiego. Składamy serdeczne podziękowanie.

Bliższe informacje na temat instrumentu (wygląd, dźwięk, charakter) umieszczone są na stronie internetowej naszej Parafii.

Jeżeli oferta naszej Parafii wygra prowadzony w Niemczech przetarg, jest duża szansa, że instrument będzie zainstalowany w naszej świątyni na 25-lecie pobytu JP II.

 

 1. OFIARY, które w minionym tygodniu wpłynęły na pozyskanie nowych organów:
 • Firma DOMPLAST p. Mariusza Łeskiego – 5000 zł;
 • Wolanin Cecylia – 100 zł;
 • z USA – 200 USD;
 • – 5 Euro;
 • Jarosław Orkiszewski 1000 Euro;
 • Władysława i Tadeusz Kubiszyn – 200 zł;

 

Ofiary na zakup instrumentu można wpłacać także na konto podane na stronie internetowej Parafii. Ofiarodawcom zostanie przesłana płyta w dowód wdzięczności.

 

 1. Za tydzień w niedzielę – 13 XII – rozpoczną się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin.

 

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: Świece Wigilijne w cenie 5 zł oraz Kalendarze KRZ na 2016 r.

 

 1. W prasie katolickiej warto przeczytać:

Papież Franciszek w Afryce; Brama Miłosierdzia – między wiarą a miłosierdziem; Bóg dodał resztę – o beatyfikacji polskich franciszkanów; Znak Niepokalanej; Adwentowa Biblia;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *