Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Najświętszej

ks. PawełOgłoszeniaDodaj komentarz

Ogłoszenia na Uroczystość Trójcy Najświętszej

 1. Dziś kończy się czas Komunii św. Wielkanocnej.

 

 1.  W czwartek Uroczystość Bożego Ciała. Porządek Mszy św.: o godz.7.00, 9.00, 12.00 i 17.00. Nie będzie Mszy św. o godz. 10.30. W Antonikach o godz. 9.00. Porządek procesji Bożego Ciała: Rozpoczęcie w parafii św. Stanisława Mszą św. o godz.9.30, której będzie przewodniczył Bp. Mariusz Leszczyński, po Mszy św. wyruszy procesja Eucharystyczna do 4 ołtarzy. I Ołtarz przy rynku II Ołtarz przy Starostwie, III Ołtarz przy posesji Państwa Rozmus i IV Ołtarz przy naszym kościele. Po zakończonej procesji Msza św. w naszym kościele o godz.12.00. Zachęcamy do udziału w procesji, zapraszamy dziewczynki I Komunijne i rocznicowe w albach do sypania kwiatków.

 

 1.  W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca, spowiedź pół godz. przed Mszą św. Do chorych udamy się od godz.9.00. W Antoniakach o godz. 16.00. Od piątku rozpoczyna się miesiąc czerwiec nabożeństwa do Serca Pana Jezusa codziennie o godz. 17.40 a w niedziele i święta o godz.16.40.

 

 1.  W najbliższą sobotę, 2 czerwca w Katedrze w Zamościu o godz.10.00 święcenia kapłańskie , i nasza radość bo z naszej parafii zostanie wyświęcony dn Marcin Kornaga.

 

 1. W sobotę, 2 czerwca w parafii konkatedralnej odbędą się uroczystości związane z rocznicą pobytu Papieża Jan Pawła II w naszym mieście. Rozpoczęcie Mszą św. o godz. 17.00 z sakramentem Bierzmowania. Uroczystościom będzie przewodniczył Pasterz naszej Diecezji Bp. Marian Rojek.

 

 1. W najbliższą niedzielę podczas o godz. 12.00 swoją pierwszą Mszę odprawi ks. Marcin Kornaga. Będzie to Msza św. Prymicyjna ze specjalnym błogosławieństwem nowo wyświęconego Kapłana. Zapraszamy parafian, gości do uczestnictwa, dzielenia się tą radością w naszej wspólnocie parafialnej.

 

 1.  Z racji Prymicji w przyszłą niedzielę zmiana tajemnic różańcowych będzie po Mszy św. o godz. 10.30.

 

8. W przyszłą niedzielę będziemy gościć w naszej parafii Pana Jakuba Garbacza, wybitnego organistę znanego w całej            Polsce,        będzie On grał w podczas każdej Mszy św. Będzie też okazja, aby złożyć do puszki ofiary dla Jego poważnie chorej córeczki Basi.

 

 1.  Osoby, które zapisały się na pielgrzymkę do Sanktuariów Podhala, prosimy aby do końca maja potwierdziły chęć wyjazdu wpłacając 200 zł.

 

 1. Poświęcenia pól w naszej parafii :

dziś  o godz.14.00 na Bałajach,

 

 1. Dziś na Rynku miejskim Majówka Pszczelarzy, rozpoczęcie od godz.9.00 a o 13.00 Msza św. dziękczynna w Konkatedrze.

 

 1.  Jest do nabycia tygodnik Niedziela i Gość Niedzielny. A w nich ciekawe artykuły . Zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *