Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu ”B”

ks. PawełOgłoszeniaDodaj komentarz

Ogłoszenia parafialne na I Niedzielę Adwentu   ”B”

1.Dziś I Niedziela miesiąca po Mszy św. O godz.12.00 zmiana tajemnic różańcowych. Dzisiejszą Niedzielą rozpoczynamy czas Adwentu, który ma nas przygotować do świąt Narodzenia Pańskiego oraz do powtórnego przyjścia Jezusa na końcu czasów. Bóg zapłać za złożone dziś ofiary na tacę, które są przeznaczone na potrzeby inwestycyjne w naszej parafii.

2. Dzisiaj po Mszy św. o godz.12.00, poświęcimy opłatki na stół wigilijny. Prosimy Radnych oraz wszystkich chętnych o rozniesienie opłatków. Ofiary za opłatki będą przeznaczone na urządzenie Kaplicy Adoracji Najświętszego Sakramentu.  Dzieci z Oazy rozprowadzają dziś siano na stół wigilijny.

3.Dzisiaj premiera spektaklu „Oskara i Pani Róża” przygotowany przez młodzież z teatru „Warto” , zapraszamy na godz. 16.00 i 19.00 do Sali widowiskowej w Konkatedrze.

4.W tym tygodniu przypada I Piątek miesiąca spowiedź pół godz. przed Mszą poranną i wieczorną. Chorych ks. Marian odwiedzi w czwartek od godz. 9.00, ks. Paweł w piątek od godz.9.00.

5.W najbliższą sobotę  8 grudnia Uroczystość Niepokalanego Poczęcia NMP. Msze św. o godz.6.00 ,  9.00 i 17.00. W Antonikach o 16.00.  Podczas Mszy św. o godz. 17.00 będzie możliwość podjęcia Duchowej Adopcji dziecka poczętego.

6.Za tydzień 9 grudnia słowo Boże będzie głosił ks. Wiktor Pałczyński, który pracuje na Ukrainie, po Mszach święty będzie zbierał ofiary do puszek „Pomoc Kościołowi na Wschodzie”.

7.W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz.12.00 spotkanie rodziców i dzieci, które w tym roku szkolnym przystąpią do I Komunii św. Dzieci otrzymają łańcuszki i medaliki.

8.W zakrystii są do nabycia kalendarze na 2019r. W kalendarzach są zaznaczone daty różnych wydarzeń w naszej parafii,: pielgrzymek pieszych, autokarowych i innych uroczystości. W szacie graficznej zobaczymy zdjęcia z różnych wydarzeń parafialnych. Cena 10 zł. jest to cegiełka na wsparcie inwestycji w parafii.

 

9.Zapraszamy na Roraty, które  będą odprawiane od poniedziałku do soboty o godz. 6.00. Zachęcamy do uczestnictwa dzieci i młodzież, na roraty zabieramy lampiony.

10.Rekolekcje Adwentowe w naszej parafii rozpoczną się od III Niedzieli Adwentu.

11.Składamy serdeczne podziękowanie Róży Matki Bożej Pocieszenia za wczorajsze sprzątanie kościoła.

12.Jest do nabycia Tygodnik Niedziele i Gość Niedzielny, zachęcamy do czytania prasy katolickiej.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *