OGŁOSZENIA: 07 – 14. 02. 2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

07 – 14 lutego 2016 r.

 1. Dzisiaj V Niedziela Zwykła oraz I Niedziela Mies.
 • Po Sumie Nabożeństwo Eucharystyczne i zmiana Tajemnic Różańca św.;
 • Od dzisiaj do soboty trwa 49 Tydzień Trzeźwości. Zachęcamy do abstynencji, modlitwy oraz pomocy uzależnionym i ich rodzinom.

 

 1. W poniedziałek (08 II) po Mszy wieczornej spotkanie z rodzicami dzieci przygotowujących się do I-ej Komunii św.;

 

 1. W tym tygodniu Środą Popielcową (10 II) rozpoczynamy Okres Wielkiego Postu. Przez modlitwę, pokutne uczynki i czynną miłość wobec bliźnich przygotowujemy się do Świąt Wielkanocnych. Nabożeństwa z poświęceniem popiołu i posypaniem głów na znak pokuty o godz. 700, 900, 1700. W Antonikach o godz. 1500. W Środę Popielcową obowiązuje POST ŚCISŁY: ilościowy – tylko 3 posiłki dziennie i jakościowy – posiłki bez spożywania mięsa. Dzieci do 14 roku życia zwolnione są z postu ilościowegoOd tego dnia aż do I Niedzieli Wielkiego Postu wypadają Kwartalne Dni Modlitw o Ducha Pokuty.

 

 1. W czwartek (11 II):
 • Przypada wspomnienie NMP z Lourdes czyli XXIV Światowy Dzień Chorego. Nabożeństwo dla chorych wraz z udzieleniem sakramentu namaszczenia chorych podczas Mszy św. wieczornej o godz. 1700. W Konkatedrze o godz. 1000 pod przewodnictwem Ks. Bp. Mariusza Leszczyńskiego. Do przyjęcia sakramentu nie przystępują osoby zdrowe oraz te, które w ostatnim czasie go przyjęły. Mogą natomiast przyjąć wyłącznie ci, którzy borykają się z chorobami przewlekłymi, po 70 roku życia oraz wybierające się w najbliższym czasie do szpitala np. na zabieg operacyjny.
 • Szkolne Koła Caritas rejonu lubaczowskiego zapraszają wszystkich chętnych na formacyjne spotkanie w naszym Kościele. Rozpoczęcie o godz. 1500 Koronką do Miłosierdzia Bożego, a następnie Msza św.

 

 1. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej w piątki o godz. 630, 1630 dla dzieci i młodzieży oraz po Mszy św. wieczornej. Za udział w Nabożeństwie połączonym z przyjęciem Komunii św. można zyskać odpust zupełny. Z racji Drogi Krzyżowej, wystawienie Najświętszego Sakramentu o godz. 1600.

 

 1. Nabożeństwo Gorzkich Żali w niedzielę o godz. 1630.

 

 1. OFIARY, które w minionym tygodniu wpłynęły na pozyskanie nowych organów: (…).

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej „Niedziela”, w której warto przeczytać: Wielkopostne Strumienie; Lourdes – Miejsce Uzdrowień; O strażaku z WTC (World Trade Center); Pokuta i Miłosierdzie; Dzień z życia pacjenta, a papieskie orędzie na Światowy dzień Chorego.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *