OGŁOSZENIA: 02-09.04.2017

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

02 – 09 kwietnia 2017 r.

 

 1. Dzisiaj V Niedziela Wielkiego Postu zwana dawniej Niedzielą Czarną oraz I Niedziela Mies. Po Sumie wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz zmiana tajemnic Różańca św. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na potrzeby inwestycyjne w naszej Parafii.

 

 1. Rekolekcje Wielkopostne dobiegły końca. Dziękujemy za wspólny czas modlitwy: Misjonarzom bł. ks. Jerzego Popiełuszki z Gdańska, Księżom spowiednikom oraz wszystkim Uczestnikom.

 

 1. Nadal zachęcamy, do brania udziału w nabożeństwach wielkopostnych: Drodze Krzyżowej i Gorzkich Żalach.

W najbliższy piątek (07 IV) Droga Krzyżowa odbędzie się ulicami miasta. Rozpoczęcie w naszej Parafii o godz. 1930. Ze względu na uroczysty charakter Nabożeństwa, nie będzie Drogi Krzyżowej przed Mszą św. wieczorną o godz. 1730.

 

 1. Od środy (05 IV) Rada Parafialna, będzie roznosiła „Życzenia świąteczne”
  skierowane do Wiernych naszej Wspólnoty Parafialnej. Po otrzymaniu, bardzo prosimy o naniesienie wszelkich poprawek (jeżeli będą konieczne) na otrzymanej kopercie, względem: Imion, Nazwisk oraz Rodzin mieszkających pod wskazanym adresem. Za wszelkie przejęzyczenia – najmocniej przepraszamy.

 

 1. W tym tygodniu wypada I Piątek Mies., który połączony jest ze spowiedzią i Komunią św. przedświąteczną. Chorych pragniemy odwiedzić od godz. 900. Prosimy o zgłaszanie w zakrystii.

 

 1. Ze względu na zmianę czasu z zimowego na letni, od dnia jutrzejszego Msze św. wieczorne (od poniedziałku do soboty) będą odprawiane o godz. 1800.

 

 1. W najbliższą środę (09 IV) o godz. 1600 – próba dzieci przygotowujących się do przyjęcia I Komunii św.

 

 1. Zachęcamy do nabywania czekoladowych „Baranków wielkanocnych” do koszyczka wielkanocnego w cenie 5 zł.

 

 1. Jeszcze raz pragniemy poinformować, że w dniach 20 – 21 V, organizujemy Pielgrzymkę do Sanktuariów Podlasia. Koszt dwudniowej pielgrzymki, z noclegiem
  i wyżywieniem wynosi 200,- zł. Prosimy o zgłaszanie osób chętnych w zakrystii.
  W celach ubezpieczenia grupy, prosimy o przygotowanie: dowodu osobistego z numerem PESEL, podanie adresu zamieszkania oraz telefonu kontaktowego

 

 1. Za tydzień (09 IV) Niedziela Męki Pańskiej, czyli Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm podczas każdej Mszy św. Pani katechetka – Jola wraz z młodzieżą ze Szkolnego Koła Caritas będzie prowadziła sprzedaż ozdób wielkanocnych w cenie od 7 – 10 zł.

Również w przyszłą niedzielę, Duszpasterze Parafii w Łukawcu, serdecznie wszystkich zapraszają na przedstawienie Misterium Męki Pańskiej o godz. 1830.

 

 1. Dziękujemy i nadal zachęcamy do składania ofiar na kwiaty do Grobu Pańskiego.

 

 1. OFIARY, które w ostatnim czasie wpłynęły na potrzeby Kościoła: (…)

 

 1. Zachęcamy do lektury prasy katolickiej: Niedzieli i Gościa Niedzielnego.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *