Ogłoszenia: 14-21.08.2016 r.

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 – 21 sierpnia 2016 r.

 

 

 1. Dziś XX Niedziela Zwykła oraz wspomnienie św. Maksymiliana Marii Kolbego. W osobistych modlitwach nie zapominajmy o pomordowanych w obozach, więzieniach, łagrach.

 

 1. Jutro (15.08.) Uroczystość Wniebowzięcia NMP, w tradycji ludowej zwaną: Uroczystością Matki Boskiej Zielnej. Msze św. w układzie niedzielnym.
  Po każdej Mszy św. obrzęd błogosławieństwa przyniesionych ziół i kwiatów.

 

 1. W dalszym ciągu polecajmy opiece Bożej wszystkich wypoczywających na wakacjach. Pamiętajmy również o naszych pątnikach, którzy dziś i jutro będą powracali z Częstochowy, aby Opatrzność Boża czuwała nad nimi.

 

 1. W dniach 18–26.10.2016 r. jest organizowana Narodowa Pielgrzymka do Rzymu oraz innych świętych miejsc. Zapisy do jutra – 15.08. Cały program wraz z numerem telefonu organizatora umieszczony jest w gablocie ogłoszeń.

 

 1. W sobotę (20.08) wyruszy z Zamościa spod Szpitala Wojewódzkiego im. Jana Pawła II do Sanktuarium w Krasnobrodzie III Piesza Pielgrzymka Środowisk Trzeźwościowych.

 

 1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: (…)

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 • W Niedzieli: Przyjaciel Pana Boga – o śp. kard. Franciszku Macharskim; Maryja – Najjaśniejszy Znak Czasu; Wzór dla przedsiębiorców – o Św. Maksymilianie Maria Kolbe; Lubaczów gościł amerykańską polonię.
 • W Gościu Niedzielnym: Franciszek z Franciszkańskiej – o śp. kard. Macharskim; Auschwitz się nie skończył; Mahomet kazał zabijać niewiernych – rozmowa z prof. Remi, który mówi o naturze islamu oraz ich powodach ataków w Europie; Car i sułtan, dwa bratanki.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *