ogłoszenia 17 – 24 lipca

ks. MaciejOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

17 – 24 lipca 2016 r.

 

 1. Dziś XVI Niedziela Zwykła.

 

 1. W tym tygodniu przeżywać będziemy:
 • Środa – bł. Czesława, prezbitera;
 • Piątek – święto św. Marii Magdaleny;
 • Sobota – święto św. Brygidy, patronki Europy.

 

 1. W piątek (22.07) o godz. 1900 w naszym Kościele odbędzie się koncert organowy w ramach V Letnich Koncertów Organowych – Lubaczów 2016, wystąpi p. Wacław Golonka z Krakowa, serdecznie zapraszamy.

 

 1. W dniach 20 – 25 lipca w Diecezji będziemy przeżywać Światowe Dni Młodzieży.Głównym punktem świętowania Światowych Dni Młodzieży w diecezji, będzie dzień 23 lipca (sobota). Wtedy to młodzież z zagranicy, wraz z młodzieżą całej naszej diecezji, przeżywać będzie międzynarodowy dzień wspólnoty w Zamościu. W centrum wydarzeń tego dnia będzie uroczysta Eucharystia, sprawowana przez Biskupa Diecezjalnego Mariana Rojka na Rynku Wielkim o godz. 15.00. Wspólne święto młodych zakończy natomiast o godz. 20.00 koncert zespołu „Golec uOrkiestra”. Wstęp na te wydarzenia jest wolny.

 

 1. W poniedziałek 25 lipca jest liturgiczne wspomnienie św. Krzysztofa, z tej racji w przyszłą niedzielę po każdej Mszy św. będzie błogosławieństwo pojazdów mechanicznych, do puszek zbierane będą ofiary na środki transportu dla misjonarzy.

 

 1. Trwają wakacje. Polecamy młodzież i dzieci oraz wszystkich odpoczywających opiece Opatrzności Bożej. Módlmy się także o dobrą pogodę na czas żniw.

 

 1. Trwają zapisyna XXXIV Pieszą Pielgrzymkę na Jasną Górę. Zachęcamy dorosłych oraz młodzież do przygody z Panem Bogiem w drodze.

 

 1. Zachęcamydo czytania prasy katolickiej:
 • W Niedzieli:
 • W Gościu Niedzielnym:Przebudzenie NATO, Małżonkowie Ojca Pio, Chcą dać więcej niż wziąć;

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *