Ogłoszenia: 22-29.05.2016

ks. MariuszOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

22 – 29 maja 2016 r.

 

 1. Dzisiaj Uroczystość Trójcy Przenajświętszej, która kończy czas Komunii św. wielkanocnej. Ofiary składane na tacę przeznaczone są na budownictwo sakralne. W dniu dzisiejszym po każdej Mszy Św. wolontariusze ze Szkolnego Koła Caritas zbierają pieniądze na wsparcie akcji pt.: „Kilometry Caritas”. Polega ona na ułożeniu jak najdłuższej drogi złożonej z nominałów jednozłotowych. Pieniądze pozyskane od ofiarodawców przeznaczone będą na leczenie dzieci w Lubaczowie, których nie obejmuje refundacja NFZ. Prosimy o wsparcie, a zarazem serdecznie dziękujemy tym, którzy we wrażliwości ludzkiej pragną podzielić się swoim sercem.

 

 1. W poniedziałek (23.05) o godz. 1000 Msza św. upamiętniająca Patrona Szkoły Gimn. Nr 1.

 

 1. We wtorek (24.05) NMP Wspomożycielki Wiernych. O godz. 1630 – próba młodzieży przygotowującej się do przyjęcia bierzmowania.

 

 1. W środę (25.05) – o godz. 1000 w Krasnobrodzie – II Pielgrzymka Matek dzieci niepełnosprawnych.

 

 1. W czwartek (26.05)Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa. Zgłębiać będziemy misterium obecności Chrystusa w Kościele przez dar Eucharystii. Procesja Eucharystyczna wyruszy z Parafii św. Stanisława do naszego Kościoła.

 

Program uroczystości:

930 – Msza św. w Konkatedrze;

1030 – procesja do naszego Kościoła;

1200 – Msza św. wieńcząca uroczystą procesję.

 

Tego dnia Msze św. będą sprawowane w następującym porządku, o godz.: 700, 900, 1200 i 1700.

W oktawie Bożego Ciała, po Mszy św. wieczornej, odbywać się będą procesje Eucharystyczne dokoła Kościoła (o ile pogoda na to pozwoli). Zapraszamy dorosłych oraz dzieci do sypania kwiatków.

 

 1. Przypominamy, że nasza Parafia organizuje Pielgrzymkę w dniu 11.06.2016 r, na Odpust ku czci Św. Antoniego do miejsca objawień Matki Bożej w Nowinach Horynieckich. Wyjście z naszego Kościoła o godz. 730. Msza św. w miejscu objawień o godz. 1700. Trasa będzie wynosiła 28 km i przebiegała przez następujące miejscowości: Lubaczów (nasza Parafia) – Mokrzyca – Załuże – Tymce – Podemszczyzna – Nowiny Horynieckie. Zachęcamy i zapraszamy wszystkich do wspólnej modlitwy w drodze. Zapisy w zakrystii u Księży.

 

 1. W dalszym ciągu trwają prace przy remontach dokonywanych w naszej Parafii. (…)

 

 1. Ofiary, które wpłynęły w ubiegłym tygodniu: Budowlanych 8 – 500 zł; bezim. – 100 zł.

 

 1. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej…
 • W Niedzieli: …Dom Jana Pawła II; Zrozumieć Prymasa Tysiąclecia; Polski Honor – bilans poprzednich Rządów; Łaska bycia matką rodziny wielodzietnej.
 • W Gościu Niedzielnym: Dlaczego projekt ustawy antyaborcyjnej przewiduje karanie kobiet?; Głupota rodzi przemoc; Na czym polega miłosierdzie?; Bez kary nie ocalimy dzieci.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *