ogłoszenia – III niedziela adwentu 2015r.

ks. MaciejOgłoszeniaDodaj komentarz

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

14 – 21 grudnia 2015 r.

 

 1. Dziś III Niedziela Adwentu czyliGaudete bo Pan jest blisko.
 • Rozpoczynają się Kwartalne Dni Modlitw o życie chrześcijańskie rodzin
 • Rocznica wprowadzenia stanu wojennego
 1. We wtorek w Kościele rozpoczął się Jubileuszowy Rok Miłosierdzia Bożego, który potrwa do Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, 20 listopada 2016. W Roku Świętym wierni będą mogli przeżyć i uzyskać odpust nawiedzając cztery Bazyliki Papieskie w Rzymie, własną świątynię katedralną lub inne kościoły wyznaczone przez biskupów diecezjalnych. Na mocy dekretu biskupa naszej diecezji Mariana Rojka, nasz Kościół Parafialny jest „miejscem jubileuszowym”. Nawiedzenie miejsc jubileuszowych, powinno łączyć się z wyznaniem wiary, przeżyciem Sakramentu pokuty i pojednania, pełnym uczestnictwem we Mszy świętej, modlitwą do Bożego miłosierdzia, oraz podjęciem ochotnego wysiłku nawrócenia i przemiany życia. Warunki uzyskania odpustu zupełnego, związanego z nawiedzeniem miejsc jubileuszowych, są zwyczajne: stan łaski uświęcającej, szczere pragnienie oderwania się od jakiegokolwiek grzechu, modlitwy: Ojcze nasz…, Zdrowaś Maryjo…, Wyznanie wiary w jednej z obowiązujących formuł oraz dowolna modlitwa za Ojca świętego i w jego intencjach.

Każdego dnia w czasie trwania Roku Jubileuszowego w naszym Kościele przed Mszą Świętą wieczorną odbywać się będzie półgodzinne wystawienie Najświętszego Sakramentu, podczas którego będzie możliwość skorzystania z sakramentu pokuty i pojednania.

 1. Msze św. Roratnie o Matce Bożejod poniedziałku do soboty o godz. 700.
 2. W środę 16 grudnia rozpoczyna się Nowenna przed Uroczystością Narodzenia Pańskiego, zapraszamy na godz. 1645.
 3. W czwartek rozpoczynamy rekolekcje adwentowe. Porządek Mszy Świętych jest następujący: 800,1030, Antoniki – 1200, dla dzieci – 1530, dla młodzieży – 1700.

Spowiedź w sobotę, na zakończenie rekolekcji, rekolekcje poprowadzi ks. Tomasz Źwiernik.

 1. Rada Parafialna oraz członkowie Ruchów Kościelnychdziałających w naszej Parafii już roznoszą opłatki na tegoroczny stół wigilijny. Przyjmijmy z życzliwością osoby, które poświęcając swój własny czas trudzą się dla wspólnej sprawy Bożej, pragnąc tym samym dopomóc dziełom podjętym w Parafii.
 2. OFIARY, które w minionym tygodniu wpłynęły na pozyskanie nowych organów:
 • Legion Maryi – 2000 zł;
 • Wiesława, Tadeusz Kubiszyn – 200 zł;
 • Józef Misztal – 100 zł;
 • Irena – 50 zł;
 • Bezimienna – 100 Euro;

Ofiary na zakup instrumentu można wpłacać także na konto podane na stronie internetowej Parafii. Ofiarodawcom zostanie przesłana płyta w dowód wdzięczności.

 1. Przy wyjściu z kościoła można nabyć: Świece Wigilijne w cenie 5zł oraz Kalendarze KRZ na 2016 r., Młodzież z Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży wraz z księdzem Mariuszem rozprowadzają sianko na stół wigilijny, wewnątrz znajdują się modlitwy rodziny przy wigilijny stole.
 2. W prasie katolickiej warto przeczytać:

„Brama Miłosierdzia” – cudowna ikona Matki Bożej z Jarosławia w Rzymie na otwarciu Roku Świętego Miłosierdzia, Olśnieni czułością Ojca, Zdumiewająca siła dobra, Czas na zmianę Konstytucji, Spowiedź – terapia czy prawdziwe uzdrowienie?, Krzyż namalowany krwią stoczniowców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *